Marmaris – Fethiye – Marmaris

1 Hafta

Olimpos-Fethiye

1.Gün
Marmaris limanında bulunan teknenize saat 15:30 dan itibaren giriş yapabilirsiniz. Mavi turumuzun ilk gecesini Marmaris limanında geçireceğiz. Büyük bir yat limanına sahip bu şehirde akşam tarihi ve harika mekanları keşfedebilirsiniz.

2. Gün
Kahvaltıdan sonra Ekincik Körfezi ile mavi turumuza keyifli bir başlangıç yapacağız. Burada sizlere bir nehir üzerindeki deltanın doğal güzelliklerini göstereceğiz. İsteğe bağlı olarak burada Dalyan turuna katılabilirsiniz. Bu tura katılan misafirlerimiz küçük tekne ile alınacaktır. Bu turda uçurum kenarındaki tarihi Likya mezarlarını görebilir, karetta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı İztuzu Plajının doğal güzelliğini keşfedebilir, çamur banyosu yapabilir,nehir kenarında mükemmel bir restaurantta öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz . Akşam yemeğimiz Ekincik Koyunda servis edilecektir. Bu güzel koyda çeşitli su sporları yapabilirsiniz.

3. Gün
Bu sabah kahvaltı için erkenden Tersane Koyuna hareket edeceğiz. Burası yüzyıllar boyunca tersane olarak kullanılmış doğal sit koyudur. Öğle yemeği ve yüzme molasını Manastır Koyunda vereceğiz. Burada 2000 yıllık kalıntıları olan Kleopatra Hamamı bulunmaktadır. Burada roma hamamı kalıntılarının arasında yüzebilirsiniz. Daha sonra akşam yemeği için Fethiye Körfezinin en büyük adası olan Tersane Adasına geceyi geçirmek için demir atılır.

4. Gün
Sabah kahvaltıdan sonra Turunç pınara tekne demirlenir. Burada öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Fethiye Anadolu medeniyetlerinden birisi olan Likyanın batı sınırındaki en önemli şehirlerinden birisidir. Işıkların ülkesi anlamına gelen bu şehir’in adının Apollonun oğlu Telmessos’dan geldiğine inanılır. Bu gece teknemiz Fethiye Limanında kalır.

5.Gün
Kahvaltıdan sonra başlayan mavi yolculuğumuz, birbirinden güzel tabiat harikası olan 12 adalar bölgesinin yer aldığı meşhur göcek körfezidir. İlk yüzme molasından ve öğle yemeğinden sonra Yassıca Adalarına hareket edilir ve daha sonra Bedri Rahmi Koyuna hareket edilir. Bedri Rahmi ilk  Mavi Yolculuk yapan şahıslardan biridir ve ünlü bir Türk sanatçısıdır. Bedri Rahminin ziyaretinden sonra koya bu isim verilmiştir. İlk geceleme Bedri Rahmi koyunda, yada yakin bir koyda yapılır.

6.Gün
Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra yüzme molası için ilk önce Manastıra, daha sonra da Su altı kalıntılarının bulunduğu Kleopatra Hamamına gidilir. Akşam yemeği ve geceleme de Ağa Limanındadır.

7.Gün
Bugün ise erkenden Kumlu Büküne doğru seyir ile başlıyoruz. Turunç Koyu ve Cennet Adasında yüzme molası verdikten sonra, öğleden sonra 16:00 civarı, Marmaris Limanına giriş yapacağız, son gecemizi Marmaris’de konaklayarak geçiriyoruz.

8.Gün
Sabah kahvaltıdan sonra 10.30 gibi tekneden ayrılabilirsiniz.

Çıkış Günleri: Her Cumartesi

2019 Yılı Fiyatları
Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim
EUR 420 EUR 510 EUR 600 EUR 600 EUR 480 EUR 360


Fiyata dahil olanlar
Yatlarımızda bütün kabinler duş ve tuvaletlidir. Kahvaltılar, öğle yemekleri, akşam yemekleri, meyveler, akşama doğru 5 çayı dediğimiz çay kahve ve bisküvi servisleri. Güvertedeki ekipmanların kullanımı. Mazot, su kullanma, mürettebatın hizmetleri, yat ve yolcu sigortası, liman giderleri.

Fiyata dahil olmayanlar
Tüm içecekler, hava alanı transferi, yat limanına transferler. Su sporları, ören yeri giriş ücretleri, tur bitiminden sonra yat limanından transferler.

Kabinler
Teknelerde kabinler 2 veya 3 kişiliktir, Tek kişi katılanlar kabin paylaşabilir. 3. kisiler de paylaşma olasılığı olabilir.

Çocuklar
1
–12 yaş : Tekne turuna girmesi müsait değildir. (Kabin turlarında)
13 yaş üzeri : Tam fiyat

İletişim : 0252 612 54 23