Fethiye – Kekova – Fethiye

7 Gün 6 Gece

Olimpos-Fethiye
1. Gün
Sabah saat 10:00’da Fethiye ofisimizde buluşma ve formalite işlemleri bitirildikten sonra yata biniş. Rezervasyonlu bütün yolcuların işlemleri bitirildikten sonra ve çıkışta alındıktan sonra 11:00-12:00 arası hareket edilir. İlk durağımız Samanlık Koyu yada Kelebekler Vadisine gidilir yüzme molası ve öğle yemeği için burada durulur. Daha sonra Ölüdeniz’e gidilir ve isteyenler burada extra olarak yamaç paraşütü yapabilirler. Aksam yemeği ve geceleme Gemiler Adasında.

2.Gün
Güneş doğarken ya da doğmadan önce Gemiler Adasından hareket edilir ve Kalkanın yanında olan Fırnaz Koyu yada Aquarium‘da kahvaltı ve yüzme molası verilir. Öğle yemeği için Kaş’a hareket edilir ve isteyenler Kaş Limanına çıkıp gezebilirler. Akşam yemeği ve 2. geceleme için Kekova yanındaki koya gidilir.

3.Gün
Kahvaltı ve yüzme molasından sonra Batık şehir Kekova‘ya hareket edilir. Kekova adasında durmak yasaktır onun için yat yavaş olarak ada yakınından geçerken yarısı deniz kenarında yarısı deniz içinde kalmış Likya Harabeleri seyredilir. Hemen bu ada karşısında bulunan geleneksel Türk balıkçı köyleri ve Bizans / Otaman kalesini ziyaret için Simena’ya gidilir ve öğle yemeği verilir. Yemekten sonra Gökkaya Koyu’na geçilir. Burada denizin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra ise arzu eden yolcular sadece yat yolcularının gidebileceği Disco Smugglers Inn de eğlenebilirler.

4.Gün (Kekova – Tersane – Üçağız)
Kahvaltıdan sonra Likya’nın batık şehri Kekova’ya hareket edilir. Roma Döneminden kalma bir tersane ve Bizans dönemi Kilisesinin görülebileceği Tersane Koyunda, öğle yemeği ve yüzme molası için ara verilir. Akşam yemeği ve geceleme için Üç ağız Koyunda demirlenir.

5.Gün  (Simena – Gökkaya)
Kahvaltıdan sonra Antik Likya’nın en güzel fotoğraflarından birisini çekmek için, karadan Kaleköy (Simena) gezisi yapılabilir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Gökkaya Limanında demirlenir. Akşam yemeği ve geceleme için ise Üçağız Limanındaki başka bir koya demirlenir.

6.Gün (Bayındır Limanı – Kalkan)
Kahvaltıdan sonra Bayındır Limanı’na hareket edilir ve yüzme molası verilir. Öğleden sonra Kalkan Limanı’na demirlenir. Arzu edilirse, opsiyonlu olarak Likya Kentleri turu düzenlenebilir. Likya’nın başkenti Xhantos, ticaret merkezi ve liman şehri olan Patara, spor kenti Tilos, Likya bölgesinin en önemli dini merkezi Letoon ve ünlü Saklıkent Kanyonu bu turun güzergahı içerisine alınabilir. Akşam yemeği ve geceleme Kalkan Limanında yapılır.

7.Gün (Çamlıburun – Battıkkaya – Fethiye)
Sabah erken saatlerde Çamlı Buruna hareket için demir toplanır. Öğle yemeği molasından sonra Batıkkaya Koyunda demirleme yapılır ve yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve geceleme için Fethiye Limanı’na girilir.

Garanti Çıkış Günleri: Her Cumartesi , Salı

2022 Yılı Fiyatları
Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim
EUR 550 EUR 550 EUR 550 EUR 690 EUR 790 EUR 690 EUR 690


Fiyata dahil olanlar 
Yatlarımızın bütün kabinler duş ve tuvaletlidir. Kahvaltılar, öğle yemekleri, akşam yemekleri, meyveler, akşama doğru 5 çayı dediğimiz çay kahve ve bisküvi servisleri. Güvertedeki ekipmanların kullanımı. Mazot, su kullanma, mürettebatın hizmetleri, yat ve yolcu sigortası, liman giderleri.

Fiyata dahil olmayanlar 
Tüm içecekler, hava alanı transferi, yat limanına transferler. Su sporları, ören yeri giriş ücretleri, tur bitiminden sonra yat limanından transferler.

Kabinler 
Teknelerde kabinler 2 veya 3 kişiliktir, Tek kişi katılanlar kabin paylaşır, 3. kisiler de paylaşma olasılığı olabilir.

Çocuklar 
1–6 yaş : Tekne turuna girmesi müsait değildir. (Kabin turlarında)
7–10 yaş :  50% indirim
11 yaş ve üzeri 2. çocuklara tam ücret uygulanır.
Çocuklar ebeveyn kabininde kalır, ek yatak verilmez.

İletişim : 0533 768 3409